27.10.2017

Miał ponad 3,5 promila!

Telefoniczne zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania kierowcy opla, który jeździł ulicami Kłobucka mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny, można stwierdzić, że reakcja przypadkowego świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.
Oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał telefon z informacją, że z parkingu przy jednym ze sklepów samoobsługowych w centrum Kłobucka, wyjechał osobowy opel, którego kierowca może być nietrzeźwy.

Po kilku minutach policjanci z drogówki skontrolowali kierowcę opisywanego auta. Okazało się, że oplem kierował 29-letni kłobucczanin, od którego czuć było bardzo silną woń alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że miał on w organizmie ponad 3,5 promila.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły