11.01.2018

Mieszkanie, jak nowe

69-letnia schorowana częstochowianka po powrocie ze szpitala wróciła do wyremontowanego mieszkania z lepszymi meblami i nową, węglową kuchnią. Kobiecie pomogli między innymi strażnicy miejscy.

W połowie grudnia częstochowscy strażnicy miejscy zostali wezwani do samotnie mieszkającej 69-latki, by asystować pracownikowi Fundacji Chrześcijańskiej Adullam. Kobieta była schorowana. Jej mieszkanie było w fatalnym stanie. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. 69-latka odmówiła jednak przewiezienia do szpitala. Częstochowscy strażnicy miejscy nie dali jednak za wygraną. O całej sytuacji poinformowali jej syna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także właściciela budynku i inne instytucje oraz stowarzyszenia, które niosą pomoc potrzebującym. Funkcjonariusze codziennie odwiedzali kobietę i przekonywali ją, aby zgodziła się na leczenie w szpitalu. Wreszcie udało się – kobieta trafiła do szpitala. W tym czasie przy pomocy MOPS-u, Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, ZGM TBS oraz Spółdzielni Socjalnej odświeżono i wysprzątano mieszkanie 69-latki. Zamontowano również nowsze meble oraz uruchomiono kuchnię węglową. Dzięki inicjatywie strażników miejskich oraz powiadomionych instytucji i stowarzyszeń warunki życia starszej częstochowianki uległy zdecydowanej poprawie. Podczas kolejnej rozmowy z kobietą – na początku nowego roku – 69-latka podziękowała częstochowskim strażnikom miejskim za udzieloną pomoc.

  • kg

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły