10.11.2017

Ministerstwo zachęca do rozmnażania się jak króliki?

Ministerstwo Zdrowia ruszyło z kampanią, której celem jest zachęcenie Polaków do zdrowego stylu życia oraz… prokreacji. Stworzono już nawet spot – w roli głównej występuje gromadka królików, które udzielają rad jak “zadbać o liczne potomstwo”. 30-sekundowy filmik wywołał burzę…

– Kto jak kto, ale my króliki wiemy, jak zadbać o liczne potomstwo. Chcesz poznać nasz sekret? Po pierwsze, dużo się ruszamy. Po drugie, zdrowo jemy. Po trzecie, nie stresujemy się, kiedy nie musimy. I po czwarte, nie używamy sobie. Więc jeśli chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem, co mówię, ojciec miał nas 63 – mówią bawiące się na łące króliki. Materiał kończy się deklaracją: “Wspieramy zdrowy styl życia. Ministerstwo Zdrowia”.

Spot wywołał burzę w mediach i internecie. Pojawiły się głosy, że sprowadza on kobiety do roli reproduktorek, a mężczyzn – do bezmyślnie parzących się samców. Napisała o nim nawet duża agencja prasowa Associated Press – a jej depeszę na ten temat cytują największe światowe media. Filmik głośno krytykuje też opozycja.

Cel twórców z pewnością został jednak osiągnięty – o kampanii – mimo że to dopiero jej początek – już jest głośno. Spoty z króliczkami w rolach głównych maja być emitowane do końca roku – w czasie największej oglądalności – we wszystkich ogólnopolskich telewizjach. Kampania kosztowała 2,7 miliona złotych.

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły