27.10.2017

Młody Duńczyk rezerwowym we Włókniarzu

20-letni Duńczyk Andreas Lyager będzie pełnił we Włókniarzu funkcję zawodnika rezerwowego startującego pod numerami “osiem” i “szesnaście”

 

W przyszłym sezonie ekstraliga żużlowa wraca do zawodników rezerwowych pod numerami 8 i 16.  Te miejsca będą przewidziane dla żużlowców do 23. roku życia. Od sezonu 2016 roku kontrakt z częstochowskich klubem ma 20-letni Andreas Lyager.  Duńczyk nie miał jeszcze okazji do startów w lidze polskiej, ale jest jednym z najlepszych skandynawskich zawodników młodego pokolenia. W minionym sezonie był stałym uczestnikiem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, wywalczył też brązowe medale w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów oraz w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

W barwach Włókniarza duński zawodnik startował w szeregu sparingów. Brał również udział w ostatniej edycji Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

  • KR
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły