18.12.2017

Muzeum Częstochowskie z nowym dyrektorem

Tadeusz Piersiak, kierujący dotychczas Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater, zostanie nowym dyrektorem Muzeum Częstochowskiego. Zajmie miejsce Janusza Jadczyka, który szefował instytucji od 2003 roku.

Dyrektorzy instytucji kultury – takich, jak np. muzeum – są powoływani na określone kadencje. Ta Janusza Jadczyka obowiązuje do końca roku. – Zapadła decyzja, żeby funkcję dyrektora Muzeum Częstochowskiego powierzyć komuś innemu – informuje Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Janusz Jadczyk dyrektorem muzeum był od 2003 roku – to jeden z najdłużej urzędujących dyrektorów instytucji miejskich. – Instytucje kultury są w pewnym sensie autorskimi projektami dyrektorów. Mają oni dużą samodzielność, nawet w czasie konkursów muszą przedstawić wizję danej instytucji. Podjęliśmy decyzję, aby odświeżyć spojrzenie na Muzeum Częstochowskie. W stosunku do Janusza Jadczyka nie mamy żadnych zarzutów. Nie wykluczamy, że kiedyś będzie jeszcze współpracował z częstochowskim samorządem – wyjaśnia Aleksander Wierny.

Kadencja Janusza Jadczyka będzie trwać do końca roku. Od 1 stycznia funkcję dyrektora pełnić będzie Tadeusz Piersiak, który dotychczas kierował Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater. Jego z kolei zastąpi Robert Jasiak, kierownik referatu Kultury, Promocji i Sportu w UM Częstochowa.

  • kg

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły