28.11.2017

Nagroda dla Biskupic

Przedstawiciele Biskupic i Biskupic Nowych odebrali nagrodę zdobytą w konkursie pn. “Piękna wieś województwa śląskiego”. W ogłoszonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rywalizacji w kategorii najpiękniejsza wieś, Biskupice i Biskupice Nowe zdobyły wyróżnienie i otrzymały pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę pieniężną w kwocie 3 tys. zł.

Nagrodę w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach odebrali:  przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak, sołtys Biskupic, Włodzimierz Bieniek, sołtys Biskupic Nowych, Mariusz Bugara, członkini Rady Sołeckiej Biskupic, Katarzyna Ciałkowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, Alicja Łyszczarz oraz przedstawiciele mieszkańców Biskupic Nowych, Joanna i Jan Ruminowie.

Tegoroczne rozdanie nagród tradycyjnie odbyło się podczas Forum sołtysów poświęconego omawianiu problemów związanych z rozwojem rolnictwa i aktywizacją środowisk wiejskich na rzecz rozwoju wsi. Nagrody w konkursie wręczyli wicemarszałek Województwa Śląskiego, Stanisław Dąbrowa  oraz wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Sylwia Cieślar.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach.

Pierwszym było złożenie wniosku z krótkim opisem terenu i obiektów publicznych, zagospodarowaniem i zaangażowaniem społeczności lokalnej oraz zachowaniem i rozwojem tożsamości wsi.

W drugim etapie Biskupice odwiedziła Komisja powołana przez Zarząd Województwa.

Wizyta trzyosobowej Komisji rozpoczęła się od przejazdu przez Biskupice wozem strażackim. Przy strażnicy OSP Biskupice, Komisję śpiewem powitały członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Członkowie Komisji obejrzeli prezentację wozów strażackich oraz pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Następnym przystankiem była Szkoła Podstawowa w Biskupicach oraz staw przy ul. Chorońskiej. Pobyt gości uatrakcyjnił przejazd bryczką do wyjątkowego gospodarstwa „Sokole Ranczo”. Ostatnim punktem podróży była wizyta w Stajni Biały Borek.

– Bardzo się cieszę z tego sukcesu i z faktu, że nasza miejscowość jest tak mocno zintegrowana – mówi wójt Gminy Olsztyn, zarazem mieszkaniec Biskupic, Tomasz Kucharski.

 • kg
 • zdj. UG Olsztyn

Zainteresowanie facebookowym konkursem „Modne dziecko” przerosło nasze oczekiwania. Wybraliśmy 12 zdjęć i zdecydowaliśmy, że to internauci powinni wyłonić najlepszą trójkę, która zostanie nagrodzona.

Zakończenie głosowania: 5.12.2017 - 10:00

Która dziecięca stylizacja jest najlepsza? Głosujcie!

 • zdj. 4 - Oliwier (27%, Razem 730)
 • zdj. 8 - Leon (22%, Razem 600)
 • zdj. 6 - Amelka (15%, Razem 395)
 • zdj. 2 - Sandra (8%, Razem 227)
 • zdj. 12 - Julcia (8%, Razem 213)
 • zdj. 7 - Olivierek (7%, Razem 188)
 • zdj. 1 - Michalinka (3%, Razem 92)
 • zdj. 9 - Julia (3%, Razem 89)
 • zdj. 3 - Zosia (2%, Razem 54)
 • zdj. 11 - Leila (1%, Razem 40)
 • zdj. 10 - Igusia (1%, Razem 24)
 • zdj. 5 - Natalka (1%, Razem 21)
Razem: 2 673

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły