06.12.2017

Najpiękniejsze zimowe witryny

Klimatycznie zaaranżowane witryny to nieodłączny element zimowego wystroju Częstochowy. W tym roku po raz kolejny miasto nagrodzi te najbardziej urokliwe.

Tradycyjnie przed świętami niektóre witryny sklepowe zmieniają się nie do poznania. Są pięknie przystrojone bombkami, choinkami, brokatem, mikołajami, aniołkami… Otulone ciepłym światłem z bożonarodzeniowymi dekoracjami wzbudzają radość i atmosferę wyczekiwania na najpiękniejsze Święta. Zapraszają do odwiedzenia sklepów i dodają uroku miejskiej przestrzeni. Z tego też powodu Urząd Miasta Częstochowy zachęcając do współtworzenia niezapomnianej, magicznej atmosfery świątecznej, zaprasza właścicieli placówek handlowo-usługowych do przygotowania w obrębie witryny dekoracji o tematyce bożonarodzeniowej i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą witrynę świąteczną.

Właściciele sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych, którzy zadbali o zimowe aranżacje witryn, mogą zgłaszać się do 12 grudnia. W dniach 13-15 grudnia oceni je specjalna komisja. Trzy najpiękniejsze witryny zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród tradycyjnie odbędzie się podczas 11. Targów Bożonarodzeniowych „Gwiazdkowa Aleja”.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia. Można ją pobrać poniżej lub w siedzibie Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM, w Alei Najświętszej Maryi Panny 45a, od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Wypełnioną kartę należy przesłać na adres mailowy: kps@czestochowa.um.gov.pl lub złożyć osobiście w siedzibie Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta, tel. 34 3707465.

  • kg

Spośród nadesłanych do nas zdjęć - z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - komisja konkursowa wyłoniła dziesięciu finalistów. Teraz wszystko zależy od internautów - to Wy zdecydujecie, do kogo powędrują nagrody!

Głosować można do 1 czerwca. Odbiór nagród możliwy będzie 3 czerwca w godzinach 16.00 - 19.00 podczas Targów Motoryzacyjnych. Zachęcamy do zabawy!

Konkurs z okazji Dnia Dziecka

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły