01.12.2017

Najpierw króliki teraz koń

Ministerstwo Zdrowia to jednak lubi zwierzęta. Najpierw opublikowało spot w roli głównej z królikami zachęcającymi do prokreacji, teraz przyszedł czas na człowieka z głową konia…

No i mamy kolejną burzę po spotach opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Tym razem w kilkusekundowych filmikach występuje… człowiek z głową konia i tak oto prawi: – Palisz papierosy. Sportu nie uprawiasz. Siedzisz na krześle od rana do wieczora. Żebyś tylko w życiu nie złapał zadyszki. Wiesz ile osób co roku umiera na raka płuc. Baaaardzo dużo człowieku. Profilaktyka – znasz to słowo? Lepiej weź się za siebie. Bo lepiej być zdrowym i mieć końskie zdrowie. Jak ja. Profilaktyka, człowieku – mówi koń. Na drugim ze spotów człowiek z głową konia wskazuje na model ludzkiego szkieletu i mówi: – To był Ambroży. Lubił fast-foody, miał siedzącą pracę, sport lubił – ale tylko oglądać w telewizji. Fajny był z niego gość, ale teraz jak widzisz pracuje na stojąco, bo pikawa mu siadła. Nie bądź jak Ambroży. Bądź jak ja i miej końskie zdrowie. Zadbaj o siebie. Bo lepiej żyć, niż nie żyć – kończy filozoficznym hasłem swój wywód.

Spoty znowu wywołały burzę w mediach i internecie. Co prawda hasło kampanii skierowanej do osób w wieku wieku 18-35 lat z małych i dużych miast oraz wsi, jest jak najbardziej słuszne “Profilaktyka, Człowieku”. Ma zachęcić młodych ludzi do dbania o własne zdrowie. Chodzi jednak o samą formę przekazu. Resort twierdzi, że to najlepszy sposób na dotarcie do młodego grona odbiorców. Ono z kolei twierdzi, że zamiast wydawać kolejne pieniądze na tego typu kampanie, resort powinien zastanowić się nad wprowadzeniem jakiegoś bezpłatnego programu profilaktycznego.

Na kampanię „Profilaktyka, Człowieku” resort zdrowia wydał ponad milion dwieście złotych.

 • kg

Zainteresowanie facebookowym konkursem „Modne dziecko” przerosło nasze oczekiwania. Wybraliśmy 12 zdjęć i zdecydowaliśmy, że to internauci powinni wyłonić najlepszą trójkę, która zostanie nagrodzona.

Zakończenie głosowania: 5.12.2017 - 10:00

Która dziecięca stylizacja jest najlepsza? Głosujcie!

 • zdj. 4 - Oliwier (27%, Razem 730)
 • zdj. 8 - Leon (22%, Razem 600)
 • zdj. 6 - Amelka (15%, Razem 395)
 • zdj. 2 - Sandra (8%, Razem 227)
 • zdj. 12 - Julcia (8%, Razem 213)
 • zdj. 7 - Olivierek (7%, Razem 188)
 • zdj. 1 - Michalinka (3%, Razem 92)
 • zdj. 9 - Julia (3%, Razem 89)
 • zdj. 3 - Zosia (2%, Razem 54)
 • zdj. 11 - Leila (1%, Razem 40)
 • zdj. 10 - Igusia (1%, Razem 24)
 • zdj. 5 - Natalka (1%, Razem 21)
Razem: 2 673

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły