10.10.2017

Nasi walczą w mistrzostwach świata w taekwondo

Tomasz Góra i Maciej Smoląg z Częstochowskiej Akademii Taekwon-do walczą w mistrzostwach świata, które odbywają się Dublinie.

Częstochowianie przygotowywali się do Mistrzostw Świata Taekwon-do ITF w Spale na zgrupowaniu kadry narodowej.  – Ich celem była adaptacja i wzrost poziomu poszczególnych cech motorycznych, techniki oraz doskonalenie nawyków ruchowych związanych z walką sportową. Spędzili oni aktywnie kilkadziesiąt godzin – mówi Jacek Wąsik z Częstochowskiej Akademii Taekwon-do.

W mistrzostwach bierze udział 1144 zawodników (639 seniorów, 505 juniorów) z 59 krajów. Tomasz Góra będzie walczył w gronie seniorów w kategorii wagowej do 57 kg. Do rywalizacji o prymat najlepszego zawodnika świata zgłosiło się tu 43 uczestników. Jego kolega z klubu Maciej Smoląg będzie jednym z 55 juniorów w kategorii wagowej do 68 kg.

– Znając naszych zawodników możemy zapewnić, że tanio skóry nie sprzedadzą. Po cichu liczymy na medal zapowiada Wąsik.

  • KR
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły