“Norwid” ograł outsidera ze Spały, a w sobotę gra z liderem

18.01.2018

Siatkarze Exact Systems Norwid bez żadnych problemów pokonali w środę, 17 stycznia we własnej hali w trzech setach outsidera I ligi SMS PZPS Spałę. Goście tylko momentami byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z częstochowskim zespołem.

Zespół Radosława Panasa przeważał niemal w całym spotkaniu, poza początkiem pierwszej i trzeciej odsłony. Mecz dobrze rozpoczęli siatkarze ze Spały, prowadząc 3:0. Pierwszy punkt dla częstochowian zdobył Damian Wdowiak, a po ataku Kamila Maruszczyka był remis (4:4). Od tego momentu gospodarze zaczęli odskakiwać rywalom, kontrolując do końca przebieg seta. W drugiej partii częstochowianie nie dali żadnych szans przyjezdnym, którzy zdobyli zaledwie 14 punktów. Najbardziej zacięta była trzecia i zarazem ostatnia odsłona. Goście prowadzili 5:2, ale skuteczne ataki Maruszczyka i Damiana Wdowiaka pozwoliły drużynie Norwida odrobić stratę (9:9). Jednak dopiero w końcówce seta gospodarze odskoczyli na trzy punkty (20:17) i nie wypuścili już z rąk takiej okazji.

Kolejny mecz Exact Systems Norwid rozegra już w najbliższą sobotę, 20 stycznia. Częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z liderem I ligi Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:0
(25:20, 25:14, 25:21)

Norwid: Zawalski, Maruszczyk, Nowosielski, Mucha, Kogut, Wdowiak, Zieliński (libero) oraz Kraś i Smolarczyk
SMS: Rajsner, Kosiba, Czetowicz, Kapica, Poręba, Firszt, Szymura (libero) oraz Czerwiński i Jezierski