Noworoczne zwycięstwo AZS-u w Nysie

07.01.2018

W pierwszym meczu w 2018 roku częstochowski AZS pokonał w sobotę, 6 stycznia na wyjeździe 3:1 Stal Nysę. Tym samym akademicy zrewanżowali się rywalom za porażkę z ubiegłego roku.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli częstochowianie, którzy prowadzili 9:5. Gospodarze stopniowo zaczęli niwelować przewagę i dzięki skutecznym zagrywkom Dawida Bułkowskiego zbliżyli się do rywali na jeden punkt (12:13). Chwilę później po udanym kontrataku był remis (14:14). Wtedy o czas poprosił trener Krzysztof Stelmach. Po powrocie na parkiet częstochowianie zdobyli kilka punktów z rzędu przy zagrywce Patryka Szczurka i prowadzili 20:15. Przewagi nie oddali już do końca i wygrali pierwszą odsłonę 25:18.

Początek drugiej odsłony należał do Stali Nysa, która odskoczyła akademików na trzy punkty (7:4). Częstochowianie przy zagrywkach Mustaphy M’Baye próbowali odrabiać straty. Nie zdołali jednak zniwelować przewagi i przegrali do 20.

Po wyrównanej trzeciej odsłonie bliżej zwycięstwa byli podopieczni Krzysztofa Stelmacha, którzy wygrali 25:22. Najwięcej emocji przyniósł czwarty i jak się okazało ostatni set tego spotkania. Pierwszą szansę na zakończenie meczu częstochowianie mieli przy stanie 24:23. Goście jednak obronili się i rozpoczęła się wyrównana gra, w której nie brakował efektownym obron i mocnych ataków. Dopiero przy stanie 31:30 dla zespołu z Częstochowy skutecznym blokiem popisał się Patryk Szczurek i przyjezdni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu.