28.10.2017

Nowy sprzęt dla strażaków

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach mogą pochwalić się nowoczesnym zestawem bojowym.

Zakupiony sprzęt został zamontowany w samochodzie ratowniczo-gaśniczym Peugeot Boxer. W skład nowego zestawu wchodzą: wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy z 300 litrowym zbiornikiem oraz radiotelefon samochodowy.

Łączna wartość zakupów to blisko 25 000 zł. Gmina Olsztyn przekazała na ten cel ponad 16 300 zł. Resztę pieniędzy udało się pozyskać z dotacji Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dotacja obejmuje zbiorniki 200 – litrowe, ale po konsultacjach strażacy uznali, że z pieniędzy wypracowanych przez OSP Biskupice przeznaczą brakującą kwotę na zakup zestawu 300 –  litrowego. – Dzięki zestawowi podnieśliśmy w znaczący sposób możliwości taktyczno-techniczne lekkiego samochodu bojowego. Możemy teraz  podawać wodę i pianę pod dużym ciśnieniem, znacznie skracając czas gaszenia, przede wszystkim pojazdów silnikowych – mówi Waldemar Kondys, prezes OSP Biskupice.

Zamontowanie sprzętu zostało wykonane przez strażaków z OSP Biskupice pod kierownictwem druha naczelnika, Dariusza Kowalskiego oraz druhów gospodarza, Kamila Martałka i zastępcy naczelnika, Kamila Wendelewskiego.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły