24.01.2017

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Podopiecznych lublinieckiej “szóstki” odwiedzili profilaktyk i dzielnicowy z lublinieckiej komendy. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Policjanci przypomnieli przedszkolakom, jak bezpiecznie bawić się w czasie ferii, jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomą osobą oraz jak właściwie zareagować w przypadku napotkania niebezpiecznego zwierzęcia. Na spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu, nie mogło zabraknąć kwestii dotyczących zachowania na drodze. Policjanci przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu o podstawowych zasadach korzystania z chodników, ścieżek pieszo -rowerowych oraz zasadach przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi zachęcali także najmłodszych do noszenia elementów odblaskowych, które w znaczący sposób mogą poprawić ich bezpieczeństwo. Na zakończenie spotkania dzieci odrysowały sobie sylwetkę policjanta na specjalnie przygotowanym papierze. Po pokolorowaniu, “funkcjonariusz” będzie maluchom przypominał o wizycie stróżów prawa.

  • kg
  • zdj. KPP Lubliniec

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły