12.10.2017

Pies rzucił się na strażnika

Podczas podejmowania czynności służbowych, jeden z częstochowskich strażników miejskich został zaatakowany i ugryziony przez psa – mieszańca przypominającego amstaffa.

Brak odpowiedniego nadzoru nad psem może doprowadzić do konsekwencji, jakie spotkały jednego z częstochowskich strażników miejskich. Podczas podejmowania czynności służbowych został on zaatakowany i ugryziony przez psa – mieszańca przypominającego amstaffa.

Strażnik miejski z raną otwartą nogi został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego pomocy przedmedycznej udzielał drugi funkcjonariusz.

Wobec właściciela psa, który nie zadbał o odpowiednie trzymanie zwierzęcia, zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Przy tej okazji straż miejska przypomina wszystkim właścicielom psów, że każdy czworonóg powinien być wyprowadzany na smyczy, a te agresywne powinny mieć dodatkowo kaganiec. Należy również zapewnić odpowiednie utrzymanie zwierzęcia na posesji.

  • kg

Spośród nadesłanych do nas zdjęć - z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - komisja konkursowa wyłoniła dziesięciu finalistów. Teraz wszystko zależy od internautów - to Wy zdecydujecie, do kogo powędrują nagrody!

Głosować można do 1 czerwca. Odbiór nagród możliwy będzie 3 czerwca w godzinach 16.00 - 19.00 podczas Targów Motoryzacyjnych. Zachęcamy do zabawy!

Konkurs z okazji Dnia Dziecka

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły