18.12.2017

Pijany 43-latek zasnął za kierownicą

Promil alkoholu w organizmie miał 43-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Mężczyzna w takim stanie postanowił siąść za kierownicą. Jadąc trasą DK-1 zasnął i doprowadził do kolizji…

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (18.12.) około godziny 4.00 na krajowej „jedynce” w Markowicach. Kierujący mercedesem benz, 43-latek z powiatu wyszkowskiego, jadąc prawym pasem w kierunku Katowic, doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym lewym pasem ciężarowym volvo. Jak się okazało, kierowca  mercedesa zasnął w czasie jazdy, bo… był pijany.

Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie wybrał się z miejsca zamieszkania do Pyrzowic na lotnisko, skąd miał lecieć do pracy w Norwegii. Teraz zamiast tego, może trafić za kraty na 2 lata. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły