11.12.2017

Pomaga przetrwać zimę

To już kolejny rok, kiedy asp. szt. Dariusz Dziembek z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pomaga potrzebującym mieszkańcom przetrwać zimę. Dzielnicowy zaangażował się i zainicjował pomoc dla mieszkającego samotnie 78-latka.

Aspirant sztabowy Dariusz Dziembek jest dzielnicowym w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Hutka, Truskolasy, Zamłynie, Piła Pierwsza, Piła Druga, Brzezinki, Klepaczka oraz Golce. W czasie służby policjant „pierwszego kontaktu” podejmuje interwencje i jest w stałym kontakcie z mieszkańcami, pomagając im rozwiązywać problemy.

Już ubiegłej zimy, dzielnicowy poznał trudną sytuację samotnego 78-latka, który miał problemy z ogrzewaniem swojego mieszkania. Wtedy policjant zawnioskował do GOPS-u, działającego przy Urzędzie Gminy we Wręczycy Wielkiej, o pomoc dla mężczyzny, a dzięki szybkiej reakcji pracowników socjalnych, już następnego dnia zakupiono piec.

W ostatnim czasie stan zdrowia samotnego mężczyzny pogorszył się na tyle, że nie był już w stanie sam napalić w piecu. Biorąc pod uwagę nadchodzącą zimę, sytuacja w jakiej się znalazł realnie zagrażała jego zdrowiu, a nawet życiu. Dzielnicowy wiedział, że mężczyzna musi skorzystać z pomocy socjalnej i na zimę zamieszkać w placówce opiekuńczej. Przekonanie 78-latka do podjęcia takiej decyzji, było dla policjanta kolejnym, prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem, gdyż samotny mężczyzna, pomimo wielu rozmów, nie chciał opuszczać swojego domu. Twierdził, że „troszkę się wykuruje”, a wtedy będzie sam palił w piecu i nosił wodę ze studni.

Ostatecznie współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny 78-latek zgodził się przyjąć pomoc. Nadchodzącą zimę spędzi w placówce opiekuńczej…

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły