30.11.2017

Powrót Zachary do Rakowa

Częstochowianin i były wychowanek Rakowa Mateusz Zachara znów będzie reprezentował barwy klubu z Limanowskiego.

– Powrót “Zakiego” to na pewno hit transferowy w Nice 1 Lidze. Bardzo się cieszymy, że pozyskaliśmy, nie tylko wychowanka Rakowa, ale przede wszystkim świetnego piłkarza, który wniesie do zespołu dużo jakości – mówi prezes Rakowa Janusz Żyła.

27-letni napastnik ostatni raz w Rakowie zagrał w rundzie jesiennej sezonu 2010/11. Potem przeszedł do Górnika Zabrze, a po półrocznym pobycie w klubie z ekstraklasy został wypożyczony do pierwszoligowego GKS-u Katowice. Następnie wrócił do Zabrza, gdzie spędził jeszcze dwa i pół roku. W sezonie 2012/13  miał na swoim koncie 13 spotkań i jednego gola – w kolejnych rozgrywkach 31 meczów oraz 11 bramek. W rundzie jesiennej, która okazała się ostatnią w barwach Górnika Zabrze, zaliczył18 występów i strzelił 8 goli. W międzyczasie Zachara był też powołany do reprezentacji Polski. Zagrał w pojedynkach towarzyskich z Norwegią i Mołdawią.

Częstochowianin grał później w lidze chińskiej w zespole Henan Jianye, w barwach którego wystąpił w 24 meczach i zapisał na swoim koncie 4 bramki. Po pobycie w Azji wrócił do Polski, gdzie związał się z krakowską Wisłą. W koszulce z Białą Gwiazdą wystąpił w 27 spotkaniach i zdobył 4 gole. Zanim wrócił do Rakowa próbował jeszcze swoich sił w portugalskiej ekstraklasie w klubie  CD Tondela. 14 listopada rozwiązał za porozumieniem kontrakt z tym zespołem.

– Na pewno, kiedy pojawiła się oferta z Rakowa, to zacząłem ją rozważać i poważnie analizować. Wizja i plany, jakie przedstawił prezes Klubu, przekonały mnie do powrotu na Limanowskiego. Cały czas śledziłem wyniki drużyny. Jesienią spisywała się bardzo dobrze, co pokazuje tabela. Chłopaki grają poukładaną i fajną piłkę, co było dodatkowym atutem, który decydował o moim transferze – twierdzi Zachara.

 • KR

Zainteresowanie facebookowym konkursem „Modne dziecko” przerosło nasze oczekiwania. Wybraliśmy 12 zdjęć i zdecydowaliśmy, że to internauci powinni wyłonić najlepszą trójkę, która zostanie nagrodzona.

Zakończenie głosowania: 5.12.2017 - 10:00

Która dziecięca stylizacja jest najlepsza? Głosujcie!

 • zdj. 4 - Oliwier (27%, Razem 730)
 • zdj. 8 - Leon (22%, Razem 600)
 • zdj. 6 - Amelka (15%, Razem 395)
 • zdj. 2 - Sandra (8%, Razem 227)
 • zdj. 12 - Julcia (8%, Razem 213)
 • zdj. 7 - Olivierek (7%, Razem 188)
 • zdj. 1 - Michalinka (3%, Razem 92)
 • zdj. 9 - Julia (3%, Razem 89)
 • zdj. 3 - Zosia (2%, Razem 54)
 • zdj. 11 - Leila (1%, Razem 40)
 • zdj. 10 - Igusia (1%, Razem 24)
 • zdj. 5 - Natalka (1%, Razem 21)
Razem: 2 673

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły