17.10.2017

Promocja albumu historycznego

Uroczysty charakter miała promocja albumu historycznego “Jurajska Gmina Olsztyn”, która odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

 

Oprawę artystyczną stanowiła muzyka filmowa w wykonaniu Krzysztofa Dryndy i Michała Ostalskiego. Panowie przypomnieli utwory z filmów, które tworzą historię polskiego kina. Kunszt wykonawczy sprawił, że występ bardzo się podobał.

Dzieje “Małych Ojczyzn”, jak twierdzi Zespół Redakcyjny, czyli historia lokalnych społeczności bywa często pomijana w historycznych badaniach i bibliografii. Jednak wraz z pojawieniem się w XXI wieku powszechnego dostępu do informacji, wzrosło zainteresowanie dziejami przodków, a także historią własnej ulicy, wioski czy regionu. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest zachowanie pamiątek, dokumentów i fotografii dla przyszłych pokoleń. Wydany przez Gminę Olsztyn album zawiera liczne fotografie przedstawiające dawny rynek, budynki szkół i strażnic, dawne ulice Olsztyna, obiekty kultu religijnego. Zawiera zdjęcia, które przedstawiają życie codzienne mieszkańców i zabawy, potańcówki, śluby, wesela, komunie i dawne obrzędy pogrzebowe. Są również zdjęcia turystów w stylowych strojach z epoki, a także obrazki z rywalizacji sportowych i artystycznych scenografii z planów filmowych.

 

Album może nabyć każdy. Jest on dostępny w Gminnym Ośrodku Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej i Punkcie Informacji Turystycznej w Olsztynie w godzinach pracy instytucji. Kosztuje 50 złotych. Można go również wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej, a dzieci i młodzież w swoich bibliotekach szkolnych.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły