13.02.2018

Przedszkolaki wiedzą, że widoczny równa się bezpieczny

Dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. W czasie ferii mundurowi „pierwszego kontaktu” przekazywali przedszkolakom kamizelki oraz elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo maluchów w ruch drogowym. Inicjatywa była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej.

Policjanci „pierwszego kontaktu” z wręczyckiego komisariatu współpracują z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej w wielu przedsięwzięciach mających na celu poprawę życia mieszkańców. Tym razem efektem tej współpracy był zakup i przekazanie elementów odblaskowych dla przedszkolaków z Gminy Wręczyca Wielka.

Policjanci odwiedzili najmłodszych w Truskolasach, Hutce, Klulejach, Bieżeniu i w Grodzisku. W każdej placówce mundurowi prowadzili profilaktyczne pogadanki i prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Szczególną uwagę stróże prawa zwracali na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Przedszkolaki przypomniały sobie co znaczy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci wiedzą już, że widoczny równa się bezpieczny. Na zakończenie każdy maluch otrzymał element odblaskowy lub kamizelkę.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły