Raków zremisował z Miedzią przed wyjazdem do Turcji

05.02.2018

Częstochowski Raków zremisował w sobotę, 3 lutego w meczu kontrolnym w Brzegu 3:3 z Miedzią Legnica. Był to ostatni sparing “czerwono-niebieskich” przed wylotem na zgrupowanie do Turcji.

Częstochowianie lepiej nie mogli rozpocząć tego meczu. Po 2. minutach gry prowadzili po strzale debiutującego w barwach Rakowa Dariusza Formelli. Podrażnieni takim obrotem sprawy legniczanie zdobyli w pierwszej połowie aż trzy bramki. W 11. minucie wyrównał Grzegorz Bartkowiak. Drugi gol dla Miedzi padł w 34. minucie po niefortunnej interwencji jednego z częstochowskich obrońców. Tuż przed przerwą do siatki Rakowa trafił jeszcze Wojciech Łobodziński.

W drugiej części spotkania trener Marek Papszun wprowadził na boisko m.in. Adama Czerkasa i Jose Embalo.Zmiany wpłynęły pozytywnie na obraz gry “czerwono-niebieskich”. W 72. minucie Czerkas zdobył kontaktową bramką, a pięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał podanie Adama Radwańskiego i doprowadził do wyrównania. Ostatecznie częstochowianie zremisowali w Brzegu z Miedzią 3:3.

Teraz przed Rakowem obóz w tureckim Kizilagac. Wiadomo, że częstochowianie rozegrają podczas zgrupowania trzy sparingi. 8 lutego zmierzą się z grającym w 1. lidze węgierskiej (drugi poziom rozgrywkowy)  Nyiregyhaza Spartacus FC. 13 lutego zagrają z występującym w gruzińskiej ekstraklasie FC Saburtalo, a 18 lutego zmierzą się z rosyjskim Olympiec Nizhny Novogorod (drugi szczebel rozgrywkowy).

Miedź Legnica – RKS Raków Częstochowa 3:3 (3:1)

Skład Rakowa:

I połowa: Kos – zawodnik testowany, Boateng, Rakhmanov (18. Sapała), Malinowski, Mondek, Figiel, Szczepański, Łabojko, Formella, Zachara.
II połowa: Kos – zawodnik testowany, Boateng, Łabojko, Sapała, Radwański, Mondek (75. Figiel), Mesjasz, Wójcik, Czerkas, Embalo (83. Krzyżak).