Ruch Chorzów przerwał passę zwycięstw Rakowa

14.10.2017

Dobrą passę częstochowskiego Rakowa przerwał w piątek, 13 października w Chorzowie tamtejszy Ruch, który  pokonał “czerwono-niebieskich” 0:1.

Częstochowianie jechali do Chorzowa po zwycięstwo. Tym bardziej, że fantastycznie spisywali się na wyjazdach. Na pięć spotkań wygrali aż cztery i ponieśli jedną porażkę. Ruch Chorzów zamykał stawkę tabeli, jednak miał na swoim koncie zwycięstwo z jednymi z kandydatów do awansu – Miedź Legnicę.

W piątkowym meczu w Chorzowie trener Marek Papszun nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Lukasa Duriski, Huberta Tomalskiego i Przemysława Oziębały. Debiut w barwach Rakowa zaliczył Daniel Boateng.

Chorzowianie mogli objąć prowadzenie już w 4. minucie meczu. Na szczęście Miłosz Przybecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mateuszem Kosem. W 25. minucie od utraty bramki gospodarzy uratowała poprzeczka. Strzela Boateng. W pierwszej połowie częstochowianie mieli jeszcze trzy dogodne sytuacje, ale do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Na początku drugiej części spotkania kibice Ruchu Chorzów wywiesili skradzione flagi Rakowa. Fani częstochowskiej drużyny zaczęli wyrywać krzesełka w zajmowanym przez nich sektorze i rzucali nimi w stronę stojących na murawie ochroniarzy. Służby porządkowe zmuszone były użyć wobec kiboli Rakowa gazu łzawiącego i zgasiły płonące w sektorze gospodarzy flagi przyjezdnych.

W 54. minucie piłka po uderzeniu jednego z piłkarzy chorzowian trafiła w słupek, ale skutecznie poprawił Bojan Marković, który pokonał Kosa. Częstochowianie próbowali odrobić stratę. Golkipera gospodarzy pokonał Aghvan Papikyan, ale był na pozycji spalonej. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Ruch Chorzów przerwał dobrą passę Rakowa.

Kolejny mecz drużyna Marka Papszuna rozegra już w najbliższą środę, 18 października o godz. 15 na stadionie przy ul. Limanowskiego.

Ruch Chorzów – RKS Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

Składy:
Ruch Chorzów: Bankow – Trojak, Marković, Villafane, Hołownia, Walski, Urbańczyk, Mello (86. Komarnicki), Przybecki, Posinković (65. Nowak), Balicki (46. Zawal).

RKS Raków: Kos – Niewulis, Góra (85. Petrasek), Boateng, Malinowski, Mondek, Figiel, Łabojko, Wójcik (82. Mizgała), Papikyan, Czerkas (78. Embalo).