11.01.2018

Spotkanie noworoczne z prezydentem Częstochowy

W Filharmonii Częstochowskiej odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne zorganizowane przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Jak zawsze uczestniczyło w nim liczne grono miejscowych przedsiębiorców, działaczy społecznych, przedstawicieli kultury, sportu, duchowieństwa. Gościem była wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak.

W swoim wystąpieniu prezydent K. Matyjaszczyk przypomniał najważniejsze dokonania władz miasta i samorządu w minionym roku, scharakteryzował przyszłoroczne zamierzenia, a także złożył zebranym noworoczne życzenia. Życzenia owocnego 2018 roku przekazano również od metropolity częstochowskiego ks. arcybiskupa Wacława Depo i przedstawicieli innych wyznań.

W trakcie uroczystości przyznano wyróżnienia „Promotor częstochowskiej gospodarki”. Otrzymali je: firmy Linex sp. z o o, Inergis SA, Dariusz Jadczyk, Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Loża Częstochowska BCC. Wręczono także nagrody za najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie dotyczące Częstochowy.

W kategorii Praca Magisterska miejsce pierwsze (nagroda w wysokości 5000 zł) za pracę “Możliwości zagospodarowania terenów poprzemysłowych w Częstochowie” przypadło Natalii Trojanowskiej, a drugie (4000 zł)za “Wpływ funduszy Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury sportowej w Częstochowie”Paulinie Lisińskiej.

III miejsce – ex aequo – zajęli Luiza Skrobich za pracę “Marketing terytorialny miasta Częstochowa – analiza wybranych zagadnień oraz perspektywy rozwoju w ujęciu teoretycznym i empirycznym”i Paweł Bilski za “Spółdzielnia socjalna “Jasne, że alternatywa 21″ drogą do samodzielności osób z niepełnosprawnością” (po 3000 zł).

W kategorii Praca Doktorska (5000 zł) zwyciężyła Agata Arkabus z rozprawą zatytułowaną “Źródła informacji w pracy nauczyciela edukacji regionalnej (na przykładzie Częstochowy)”.

W części artystycznej wystąpił zespół jazzu tradycyjnego Five o’clock z Justyną Królak, który zaprezentował kolędy i znane standardy jazzowe.

  • df
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły