31.10.2017

Straszny bieg w Olsztynie

Druga edycja Halloween Run, która odbyła się w jurajskim Olsztynie, zgromadziła na starcie ponad stu biegaczy – dorosłych i dzieci.

W tym roku pogoda była bardzo kapryśna. Zawodom towarzyszył ulewny deszcz i przenikliwie zimny wiatr, dlatego organizatorzy zrezygnowali z biegu dzieci na dystansie 0,3 km.

Z parkingu przy ścieżce rowerowej w Olsztynie-Odrzykoniu uczestnicy wystartowali w pięciu konkurencjach biegowych. Dorośli rywalizowali na dystansach: 5, 10 i 15 km, natomiast dzieci ścigały się na 0,6 i 1 km.

W biegu najmłodszych na dystansie 0,6 km, pierwsza na mecie pojawiła się Zuzanna Gradoń, drugi był Kacper Wieczorek, a trzecia Olga Kupczak – wszyscy z Częstochowy. Bieg na 1 km   przyniósł następujące rozstrzygnięcia: pierwsze miejsce Martyna Cendrowska, drugie Emilia Sanders i trzecie Wiktor Chrzanowski.

Bieg główny na dystansie 15 km najszybciej pokonał Zbigniew Kalinowski z JKLA Jawor Jaworzno, drugie miejsce zajął Dominik Klimek, a trzecia na metę przybiegła Kelli Smith z USA. W biegu na 10 km kolejno na podium stanęli: Mikołaj Kawelczyk z Częstochowy, Paweł Fijałkowski z Konopisk i Adrian Lampa z Częstochowy. Dystans pięciokilometrowy najszybciej pokonał Rafał Formicki z Zawiercia, drugi był Michał Sawicki, reprezentujący Łazy, trzeci Bartłomiej Trzebiński z Warszawy.

Tradycyjnie nie zabrakło wiedźm, zombie i innych straszydeł. Była także zupa z dyni oraz nagrody halloweenowe. Klasyfikacja zawodników na stronie www.wynikionline.pl

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miasto Sportu przy współpracy z Gminą Olsztyn, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie, CHRONOSPORTS sp. z o.o. oraz Strefą Fitness.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły