08.02.2018

Strażacy z gminy Poczesna dostaną nowy samochód

Blisko 700 tysięcy złotych otrzyma gmina Poczesna na zakup nowego ratowniczo-gaśniczego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Huty Starej A.

Pojazd zostanie zakupiony w drugim kwartale bieżącego roku. Gmina na ten cel pozyskała 689 150,25 zł. Koszt całkowity zakupu wynosi 810 765,00zł – 121 614,75 zł gmina będzie musiała dołożyć z własnego budżetu.

Przypomnijmy , że nie jest to pierwszy nowy samochód dla ochotniczej straży pożarnej w gminie Poczesna. W maju ubiegłego roku w OSP Nierada odbyła się uroczystość m.in. z tytułu przekazania jednostce nowego samochodu. W roku 2016 nowy samochód otrzymała OSP w Bargłach, w 2012 – OSP w Poczesnej i OSP w Słowiku, a w roku 2011 OSP w Wrzosowej.

  • kg

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły