27.10.2017

T.Love świętuje 35-lecie!

Zespół T.Love wyruszy w Polskę, aby wspólnie z fanami świętować swoje 35-lecie! Koncert, który zainauguruje wyjątkową trasę koncertową odbędzie się w Częstochowie.

Imprezę zaplanowano na sobotę, 4 listopada, w Pubie Stacherczak (al. Kościuszki 1) – dokładnie dzień przed 54. urodzinami lidera grupy. Początek o godzinie 20.00. Bilety dostępne są w „Stacherczaku” oraz kawiarni Sweet Home Cafe (ul. Waszyngtona 18).

Wszystkie koncerty T.Love są wyjątkowe z różnymi muzycznymi niespodziankami dla fanów i pasjonatów rocka. Możemy się więc spodziewać, że ten sobotni, jak przystało na jubileusz 35-lecia, będzie jeszcze bardziej szczególny i na długo zapadnie w pamięć publiczności.

Zespół T.LOVE Alternative (Teenage Love Alternative) powstał w styczniu 1982, w stanie wojennym, i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. Tworzyli go: Zygmunt (Muniek) Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja) – koledzy uczęszczający do IV LO w Częstochowie. W 1983r. wystąpili podczas Malborskiego festiwalu “Malrock”, gdzie ci, grający gościnnie, absolutni debiutanci zaprezentowali się na dużej scenie obok zespołów stricte zawodowych. W tym samym roku do zespołu dołączyli: gitarzysta Wojciech Wierus, zastąpiony pół roku później przez Andrzeja Zeńczewskiego, a także Jacek Śliwczyński, który przejął rolę basisty od Muńka.

W 1987 zespół zmienia nazwę na T.LOVE, a dotychczasowy perkusista został zastąpiony przez muzyka grupy Kobranocka, Piotra Wysockiego. Rok później, w sprzedaży pojawił się pierwszy oficjalny album kapeli, nagrany już w nowym składzie, pt. „Miejscowi – live”. W 1989 roku T.LOVE wydał kolejny krążek, „Wychowanie”. Wkrótce potem, Muniek wyjechał do Anglii, co staje się przyczyną rozpadu zespołu. Staszczyk wrócił do Polski w roku 1990 i reaktywował T.LOVE. Z dawnego składu nie pozostał jednak nikt, poza wokalistą.

  • kg

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły