11.11.2017

Teraz będzie wachmistrz i ogniomistrz?

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje przywrócić stopnie wojskowe nawiązujące do przedwojennych tradycji.

O całej sprawie poinformowała „Rzeczpospolita” powołując się na informacje uzyskane od wiceministra obrony narodowej Michała Dworczyka.  Ponownie w armii mają pojawić się więc: Rotmistrz – kapitan, wachmistrz – sierżant, kanonier – szeregowy w jednostkach artyleryjskich oraz ogniomistrz – sierżant w artylerii. Poprzez wprowadzenie do użycia przedwojennych stopni wojskowych, ministerstwo chce nawiązać do tradycji niepodległościowej polskiej armii.

Reforma ma być realizowana stopniowo. Zmianami objęte będą jednostki nawiązujące do tradycji kawaleryjskich, jak kawaleria pancerna czy kawaleria powietrzna.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły