13.11.2017

Twoje dane – twoja sprawa

Rozpoczęła się ósma edycja skierowanego do młodzieży programu edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Częstochowa uczestniczy w nim aktywnie od wielu lat.

Działania organizują wspólnie Wydział Edukacji UM, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Gimnazjum nr 17, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia oraz Wydział Pedagogiczny Akademii im. J. Długosza, a koordynuje je Magdalena Celeban. W ubiegłym roku szkolnym do programu włączyło się ponad 50 placówek oświatowych. Organizatorzy liczą na podobne zainteresowanie w bieżącej edycji.

W uroczystej inauguracji programu, która odbyła się w sali sesyjnej magistratu, uczestniczyła młodzież z częstochowskich szkół. Przedstawiono harmonogram działań związanych z upowszechnianiem problematyki ochrony danych osobowych do czerwca 2018. Został również omówiony raport NIK dotyczący cyberprzemocy w szkołach; uczestnicy obejrzeli też krótką prezentację na temat ochrony danych osobowych w Wielkiej Brytanii.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły