17.01.2017

Ukradł kamerę, która wcześniej… zrobiła mu zdjęcie

W miniony wtorek do kłobuckiej komendy zgłosił się myśliwy. Mężczyzna zawiadomił stróżów prawa o kradzieży – wartej ponad 1.000zł – kamery monitorującej zwierzynę łowną. Była ona zamontowana na drzewie, w kompleksie leśnym przynależnym do terenów Kłobucka. Myśliwy przekazał policjantom, kogo “przyłapał” na kradzieży. Okazało się, że złodziej nie przewidział. że urządzenie to “fotopułapka”, która reaguje na ruch i natychmiast przesyła zrobione zdjęcia na telefon komórkowy właściciela. Zgłaszający na podstawie zdjęcia z “fotopułapki” bez trudu rozpoznał znajomego – mieszkańca Kłobucka. Wobec takich informacji mundurowi praktycznie po chwili zatrzymali mężczyznę ze zdjęcia. W chwili zatrzymania miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży. Kłobucczanin przyznał się i złożył wyjaśnienia. Dokładne okoliczności tej sprawy wyjaśni policyjne dochodzenie, natomiast o dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator i sąd. Za kradzież grozi 5-letni pobyt za kratkami.
  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck

Wybieramy Miss i Mister studniówki! W pierwszym etapie szkoły wyłoniły kandydatki i kandydatów do rywalizacji. Teraz wszystko leży w rękach internautów. To od nich zależy, do kogo powędrują tytuły królowej i króla częstochowskich studniówek.

Walka o głosy zakończy się 30 marca. Zachęcamy do zabawy!

Wybieramy Miss i Mister studniówki!

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły