07.10.2017

W co drugą niedzielę nie zrobisz zakupów

Wszystko wskazuje na to, że częściowe ograniczenie handlu będzie obowiązywać od początku przyszłego roku. Ma ono dotyczyć drugiej i czwartej niedzieli w miesiącu.

Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny,  pracy i polityki społecznej chciałaby, aby wolnych niedziel było więcej, ale zmiany wymagają pewnej ostrożności.- Niekiedy radykalne rozwiązania, które mogą wydawać się bardzo dobre, powodują, że trzeba się z nich wycofać. Tak stało się na przykład na Węgrzech. Proponujemy ostrożniejsze postępowanie. Jako minister rodziny popieram zakaz handlu w niedzielę, ale rozsądek podpowiada mi umiar w tym rozwiązaniu – mówi minister Rafalska.

W projekcie przewidziano wyłączenie stosowania przepisów – dotyczyć to będzie między innymi możliwości tankowania samochodu, a także robienia zakupów na stacjach benzynowych, dworcach czy lotniskach i statkach. Poza tym będzie można kupić kwiaty lub prowadzić sprzedaż na festynach. Zaznaczyła też, że lista jest katalogiem zamkniętym, “ale może być, jak każda ustawa, nowelizowana”.

Ograniczenie handlu dotyczyć ma drugiej i czwartej niedzieli miesiąca. Rafalska twierdzi, że jest to propozycja wyjściowa zarówno dla pracowników, jak i dla klientów, którzy do tej pory robili zakupy w niedzielę, “aby się przyzwyczaili”.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły