21.09.2017

W Zrębicach będzie oddział przedszkolny

Gmina Olsztyn podpisała umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Zrębicach o oddział przedszkolny. Inwestycja pochłonie przeszło 700 tysięcy złotych. 500 tysięcy stanowić będzie dofinansowanie.

W placówce dobudowana zostanie część dydaktyczna, magazynowa oraz kotłownia. 
W oddziale przedszkolnym znajdą się:  klasa przedszkolna o powierzchni 70m², z przesuwnymi drzwiami, dzięki którym będzie można ją  podzielić na dwie niezależne części, pokój pedagogiczny, hol z szatniami, toaleta dla niepełnosprawnych, łazienka,  pomieszczenie gospodarcze oraz porządkowe.

Pawilon zyska nową elewację, z tynkiem akrylowym w kolorach pomarańczowym i szarym, z baśniowymi elementami graficznymi. W utrzymaniu nowoczesnego charakteru oraz jego doświetleniu pomogą duże przeszklenia.

Powierzchnia oddziału przedszkolnego wyniesie 192,70m². Budynki szkoły i przedszkola będą połączone  nowoczesnym parterowym łącznikiem  o płaskim dachu.

Po wykonaniu prac budowlanych planuje się zagospodarowanie przestrzeni poprzez dodanie zieleni. 
Między budynkiem przedszkola a halą sportową zostanie urządzony plac zabaw, a na nim:  huśtawka równoważnia, czteroosobowa zabawka na sprężynie, zestaw wielofunkcyjny z mostkiem, zjeżdżalnią  i drabinkami. Będzie także wykonana nowa piaskownica.
Prace budowlane, realizowane przez wyłonioną w przetargu firmę „Wojtex”, zakończą się w maju 2018 roku.
Łączna kwota inwestycji wyniesie 757 483,79 zł, z czego 500 tys. zł będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, pozostałą część zapłaci gmina z własnych środków.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły