13.11.2017

W ZUS zbierają maskotki

Pracownicy częstochowskiego oddziału ZUS zainicjowali świetną akcję. Zbierają maskotki, które policja i strażacy przekażą dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych i innych zdarzeniach kryzysowych. W instytucji znajdziemy kosze, to których będziemy mogli wrzucać maskotki.

Część maskotek została już przekazana policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Zabawki będą wręczane dzieciom, które ucierpiały w wyniku wypadków drogowych, pożarów oraz innych zdarzeń kryzysowych. Pluszaki pochodziły ze zbiórki, jaką w tym szczytnym celu zainicjowała dyrekcja oraz pracownicy częstochowskiego oddziału ZUS. – Odzew na apel o zbiórkę zabawek wśród pracowników częstochowskiego ZUS był ogromny i mimo tego, że akcja dotychczas trwała tylko dwa tygodnie, to w tak krótkim okresie udało się zgromadzić setki maskotek – informuje Aldona Węgrzynowicz, regionalny rzecznik ZUS województwa śląskiego.

Zebrane dary zostały podzielone na dwie części. Pierwszą z nich przekazano częstochowskim policjantom z Komendy Miejskiej Policji, druga wkrótce zostanie przekazana funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. – Ale to nie koniec akcji, bowiem pracownicy częstochowskiego oddziału ZUS planują również zachęcać swoich klientów do aktywnego wsparcia tej inicjatywy. W jednostkach częstochowskiego oddziału ZUS pojawią się kosze, do których chętni klienci będą mogli wkładać maskotki – nie tylko nowe, ale także używane, w dobrym stanie – zaznacza Aldona Węgrzynowicz. – Mamy nadzieję, że w ten sposób spowodujemy, że dzieci, które zostały poszkodowane w wyniku zdarzeń losowych, choć na chwilę zapomną o sytuacji, z którą przyszło im się zmierzyć – podsumowuje.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły