26.02.2018

We Wrzosowej mają plac rekreacji ruchowej

Zakończyły się już prace budowlane związane z powstaniem we Wrzosowej placu rekreacji ruchowej. Mogą z niego korzystać i ci młodsi, i ci nieco starci.

W ramach zadania wyrównano i uporządkowano nawierzchnię trawiastą, wykonano bieżnię rekreacyjną, do istniejącego placu zabaw dobudowano pięcioelementową siłownię zewnętrzną oraz wykonano scenę terenową. Całość terenu powiązana jest nowymi ciągami chodników z kostki, a uzupełnienie zagospodarowania stanowią latarnie solarne, ławki parkowe, stojak na rowery, kosze naśmieci oraz kosz do segregacji odpadów. Koszt realizacji zadania to prawie 300 000,00 zł. Realizacja tej inwestycji wpłynęła na wzrost atrakcyjności i funkcjonalności przestrzeni publicznej poprzez jej zagospodarowanie, powstaną warunki do racjonalnego i aktywnego wykorzystania czasu wolnego, czynnego wypoczynku oraz przede wszystkim integracji społeczności lokalnej.

  • kg

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły