16.10.2017

Wielkie lądowanie w jurajskim Olsztynie?

Jurajski Olsztyn stał się sławny w całej Polsce! A wszystko to za sprawą pomyłki przewoźnika lotniczego. Wizzair na swojej stronie internetowej zamiast stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, do której lata, pokazuje owszem Olsztyn, ale ten pod Częstochową.

Węgierski specjalista tanich lotów obsługuje połączenie pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury w Szymanach a Londynem. W wykazie kierunków przy pozycji Olsztyn-Mazury umieszczono właśnie jurajski Olsztyn, zamiast 170 tys. miasta na północnym wschodzie kraju – stolicy woj. warmińsko-mazurskiego. Obie miejscowości dzieli ponad 350 km w linii prostej.

  • kg
  • zdj. Wikipedia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły