23.12.2017

Wszedł prosto pod samochód

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala 31-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna na ulicy Częstochowskiej w Kłobucku z pobocza drogi wszedł prosto pod nadjeżdżający samochód.

Do zdarzenia doszło w piątek (22.12.) kilka minut przed godziną 18.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadąca w kierunku Libidzy, 42-letnia kierująca peugeotem potrąciła 31-latka, który z pobocza drogi wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Mężczyzna, który jest obywatelem Ukrainy, z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala. Z uwagi na stan zdrowia, stan trzeźwości potrąconego będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi. Kierująca samochodem kłobucczanka w chwili wypadku była trzeźwa.

W zdarzeniu brały udział również dwa inne pojazdy, które także jechały w kierunku Libidzy. Najpierw na biorącego udział w wypadku peugeota najechał renault kierowany przez 30-letniego mieszkańca Kłobucka, w którego następnie uderzyło bmw kierowane przez 21-letniego mieszkańca Gminy Lipie. Kierowcy tych pojazdów byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły