28.08.2017

Wyjątkowa książka o Talarze

W Ratuszu odbyła się promocja książki “Henryk Talar i Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie lata 1994-1997”. Jej autorką jest córka byłego dyrektora częstochowskiej sceny, Zuzanna Talar. Spotkanie było elementem obchodów 25. Dni Częstochowy.

Książka obejmuje trzy główne wątki. Pierwszy to rozmowa córki z ojcem, pełna elementów osobistych, wspomnień i jego artystycznych deklaracji. Drugi to zapiski Henryka Talara z okresu, kiedy przez trzy kolejne sezony pełnił funkcję dyrektora miejskiej sceny w Częstochowie. W końcu trzeci dokumentuje historię tamtych trzech sezonów w formie recenzji, wywiadów, polemik i notek prasowych. Publikację dofinansowano z budżetu miasta.

Zuzanna Talar jest absolwentką Wydziału Pedagogiki oraz Laboratorium Reportażu przy Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Laboratorium Dramatu przy Teatrze na Woli w Warszawie. Szkoliła się też pod okiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych. Jest członkinią sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży; od wielu lat współpracuje przy organizacji Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży “Korczak”. Jest autorką sztuk teatralnych i słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia. Pisze też bajki dla dzieci.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły