05.10.2017

Z dwoma promilami za kierownicą tira

W ręce myszkowskich stróżów prawa wpadł pijany obywatel Ukrainy, który siedział za kierownicą ciężarowego volvo. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 35-letni zawodowy kierowca stracił już prawo jazdy. Grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Policjanci z myszkowskiej drogówki, patrolując nocą drogę krajową nr 1, zauważyli w Rzeniszowie podejrzanie jadącą ciężarówkę. Kierowca ze sporą prędkością wyprzedzał inne samochody, niejednokrotnie również zajeżdżając im drogę. Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, poruszając się przy okazji wężykiem. Policjanci zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, był on pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna, jadąc z Zawiercia do Warszawy, przewoził w takim stanie 24 tony stalowego ładunku. Dalszym losem 35-letniego obywatela Ukrainy zajmie się prokurator i sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu również kara 2 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły