12.02.2018

Z przyrodą za pan brat

Przez ponad dwa miesiące organizatorzy czekają na prace do IV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ,,Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych”.

Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Częstochowie.
Jest on adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 21 lat. Główne cele to zachęcenie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu, wzbudzenie zainteresowania ekologią, rozwijanie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną oraz popularyzacja wiedzy na temat Parków Narodowych w Polsce.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jedną pracę, wykonaną dowolną techniką płaską umożliwiającą oprawę, w formacie nie większym niż 100 x 70cm. Do prac należy dołączyć dane autora (imię, nazwisko, wiek) adres szkoły lub placówki, temat oraz listę uczestników z danej placówki wraz z jej adresem (maksymalnie 15 uczestników).

Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych:
•    6 – 8 lat
•    9 – 12 lat
•    13 – 15 lat
•    16 – 21 lat

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście bądź przesłać na adres: Miejski Dom Kultury, ul. Łukasińskiego 50/68, 42-207 Częstochowa z dopiskiem ,,Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych” do 23 kwietnia.

Wyniki konkursu, termin wręczenia nagród oraz miejsce wystawy pokonkursowej zostaną zamieszczone na stronie www.mdk.czest.pl do 30 czerwca.

Więcej informacji można uzyskać osobiście w MDK, telefonicznie (34 3231279) lub mailowo (sekretariat@mdk.czest.pl)

  • kg

Spośród nadesłanych do nas zdjęć - z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - komisja konkursowa wyłoniła dziesięciu finalistów. Teraz wszystko zależy od internautów - to Wy zdecydujecie, do kogo powędrują nagrody!

Głosować można do 1 czerwca. Odbiór nagród możliwy będzie 3 czerwca w godzinach 16.00 - 19.00 podczas Targów Motoryzacyjnych. Zachęcamy do zabawy!

Konkurs z okazji Dnia Dziecka

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły