25.09.2017

Z trzema promilami i bez prawka

Dzielnicowi z Myszkowa uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy peugeota. 39-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jak się okazało… nie miał prawka, bo stracił je za jazdę po pijanemu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16.30 w Ogorzelniku. Dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego uzyskali informację, że 39-latek z Niegowy, jedzie peugeotem pomimo, że nie ma do tego uprawnień. Na dodatek może być pijany. Stróże prawa błyskawicznie zjawili się we wskazanym miejscu i w Ogorzelniku zatrzymali ten pojazd do kontroli. Za kierownicą osobówki siedział dobrze im znany 39-latek. Jak się okazało, mężczyzna był upojony alkoholem. Jego badanie wykazało 3 promile w organizmie. Na dodatek nie posiadał prawa jazdy, bo wcześniej stracił je za jazdę na podwójnym gazie. Nieodpowiedzialny mieszkaniec Niegowy może trafić do więzienia na 2 lata.  O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły