20.12.2017

Z wizytą u seniorów

Lublinieccy policjanci spotkali się z podopiecznymi Klubu Seniora. Podczas pogadanki najstarsi mieszkańcy dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze jako pieszy czy rowerzysta oraz jakich zasad przestrzegać, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odwiedzili najstarszych mieszkańców miasta. Głównym tematem spotkania, które odbyło się w Klubie Seniora, było ich bezpieczeństwo na drodze. Uczestnicy spotkania w zdecydowanej większości poruszają się po drogach jako piesi lub rowerzyści. Przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej, mundurowi omówili najważniejsze przepisy i znaki drogowe dotyczące zasad poruszania się po drogach tej grupy uczestników ruchu. Podczas dyskusji stróże prawa odpowiadali na pytania dotyczące zasad poruszania się w konkretnych miejscach na terenie Lublińca. Z uwagi na zimową porę i panujące warunki atmosferyczne, zachęcali też seniorów do noszenia elementów odblaskowych.

W drugiej części spotkania policjanci apelowali o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie w okresie przedświątecznym, który jest czasem wzmożonej aktywności złodziei i oszustów. Mundurowi przypomnieli seniorom o różnego rodzaju metodach wykorzystywanych przez oszustów takich jak „na wnuczka” czy „na policjanta” oraz przestrzegali przed wpuszczaniem nieznajomych do mieszkania, którzy pod pretekstem podpisania umów, spisania licznika, usunięcia awarii itp. – okradają rozmówców. Na zakończenie spotkania, uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a seniorzy zapewnili, że będą ostrożni i nie pozwolą się okraść.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły