05.09.2017

Zamek w nowym świetle

Ruiny zamku oraz otoczenie dwóch stawów w Zrębicach i Biskupicach mają zostać lepiej i taniej oświetlone dzięki środkom unijnym.

– Efekt? Ruiny zamku będziemy chcieli iluminować codziennie, a nie tak jak dotychczas tylko w weekendy -zapowiada Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Gmina Olsztyn podpisała umowę na dofinansowanie poprawy jakości oświetlenia zewnętrznego w trzech miejscowościach: w Zrębicach, Biskupicach oraz Olsztynie.

Projekt przewiduje wymianę 27 sztuk opraw oświetleniowych na obszarze gminy Olsztyn. W Zrębicach zainstalowanych będzie 13 wysokoprężnych opraw ledowych, które oświetlą altanę, plac zabaw oraz staw.

Biskupice otrzymają  4 wysokoprężne oprawy ledowe do oświetlenia otoczenia stawu.

W Olsztynie zamontowanych ma zostać 10 opraw ledowych iluminujących ruiny średniowiecznego zamku.

Inwestycja przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej, zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną oraz redukcji zanieczyszczeń do atmosfery, w tym dwutlenku węgla. Zadanie umożliwi również poprawę bezpieczeństwa i komfortu pasażerów transportu publicznego.

Całkowita wartość projektu przekracza 170 tys. zł.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły