13.12.2017

Zamiast usuwać awarię, okradali mieszkanie

Do drzwi 85-latki z Lublińca zapukała kobieta z pytaniem o miejsce zamieszkania mężczyzny o nazwisku Tomaszewski. W tym samym momencie, pod drzwiami pojawił się mężczyzna, który podając się za pracownika spółdzielni wszedł do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia, czy nie doszło do awarii. Chwilę później okazało się, że powód wizyty tych osób był zupełnie inny…

Do drzwi mieszkania 85-letniej mieszkanki Lublińca zapukała młoda kobieta. Kiedy starsza pani otworzyła drzwi, nieznajoma zapytała, czy w mieszkaniu przebywa mężczyzna o nazwisku Tomaszewski. W tym czasie pod drzwiami pojawił się mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik spółdzielni i wszedł do mieszkania informując, iż musi sprawdzić czy nie doszło do awarii. Rzekomy pracownik poprosił kobietę, aby przez kilka minut spuszczała wodę w łazience, a on a tym czasie sprawdzi i usunie ewentualną usterkę. Zaabsorbowana informacją o awarii 85-latka nie zwróciła uwagi na dziewczynę, z którą rozmawiała wcześniej. Po kilku minutach mężczyzna opuścił mieszkanie i oświadczył, że idzie jeszcze sprawdzić piwnicę. Kilkanaście minut po odwiedzinach nieznajomych, kobieta przekonała się, że dziewczyna z którą rozmawiała nikogo nie szukała, a mężczyzna szukający usterki, w rzeczywistości nie był pracownikiem spółdzielni. Po powrocie do mieszkania 85-latka zorientowała się bowiem, że skradziono jej kilkaset złotych.

  • kg

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły