16.01.2017

Zamówiła kurs do… lasu

W piątek (13.01.) do dyżurnego lublinieckiej komendy zgłosił się taksówkarz. Mężczyzna poinformował dyżurnego, że kilka minut wcześniej, do jego taksówki wsiadła kobieta i zamówiła nietypowy kurs… do lasu. Taksówkarz zawiózł klientkę we wskazane przez nią miejsce i pozostawił w okolicach szlaku kolejowego w rejonie ulicy Czarnoleskiej w Lublińcu. Zaniepokojony zamiarami i celem podróży, po zawiezieniu jej we wskazane miejsce, zgłosił ten fakt policji. Na wskazane przez niego miejsce, dyżurny natychmiast skierował pozostające w terenie patrole. Stróże prawa oraz towarzyszący im funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, rozpoczęli poszukiwania. Po kilkunastu minutach dzielnicowi natrafili na pozostawione na śniegu ślady i znaleźli kobietę, którą okazała się 62-letnia mieszkanka Bielsko-Białej. Zapytana o cel podróży taksówką, oświadczyła mundurowym, że przyjechała dokarmiać żyjące w lesie zwierzęta. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz nie stwierdził u kobiety żadnych obrażeń. Policjanci ustalili natomiast, że 62-latka leczyła się psychiatrycznie. Po nawiązaniu kontaktu z rodziną, miłośniczka zwierząt trafiła pod opiekę swoich bliskich.

  • kg
  • zdj. KPP Lubliniec
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły