05.08.2017

Zrębicki chleb najlepszy

Do udziału w konkursie zakwalifikowano 50 produktów oraz 10 ekip w części gastronomicznej. Komisja konkursowa przyznała wiele nagród równorzędnych i wyróżnień. Jury  oceniało  nie tylko walory smakowe, a przede wszystkim specyficzne i tradycyjne metody produkcji, zgodność z tradycją i zwyczajami kultywowanymi w regionie.

 

Wśród laureatów rywalizacji znalazł się również reprezentantka naszego regionu. Zrębski  chleb żytni z ziemniakami zajął I miejsce w kategorii “Produkty pochodzenia roślinnego  – produkty zbożowe”. Nagrodzony chleb został upieczony przez Janinę Ulrich, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Zrębicach. Za wygraną pani Janina otrzymała  dyplomy i upominek  od  Przewodniczącej Kapituły Krajowej konkursu, Izabelli Byszewskiej, Członka Zarządu Województwa Śląskiego, Kazimierza Karolczyka oraz Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Marka Dziubka – współorganizatora konkursu.

Na tym jednak nie koniec sukcesów. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, Bernadetta  Niemczyk i członkini Koła,  Edwarda Muskalska  za olsztyńskie oponki serowe otrzymały dyplom uznania od Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz nagrodę rzeczową od organizatorów konkursu.

Odbywający się konkurs jest szansą na podtrzymywanie tradycji kulinarnej i ocalenie od zapomnienia “kulinarnych perełek” regionu, które mają szansę na dołączenie do grona zarejestrowanych na Liście Produktów Tradycyjnych województwa Śląskiego.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Sprawdź, co Cię czeka w 2018 roku!

Trzy ostatnie cyfry w Twoim telefonie, zdradzą co będzie się działo w 2018 roku. Sprawdź koniecznie!

Jeżeli cyfry się pokrywają, zwróć uwagę zarówno na pierwszą, jak i drugą wróżbę.

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Chat

Rozmowa online z gośćmi w naszej redakcji.

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze artykuły