05.08.2017

Zrębicki chleb najlepszy

Do udziału w konkursie zakwalifikowano 50 produktów oraz 10 ekip w części gastronomicznej. Komisja konkursowa przyznała wiele nagród równorzędnych i wyróżnień. Jury  oceniało  nie tylko walory smakowe, a przede wszystkim specyficzne i tradycyjne metody produkcji, zgodność z tradycją i zwyczajami kultywowanymi w regionie.

 

Wśród laureatów rywalizacji znalazł się również reprezentantka naszego regionu. Zrębski  chleb żytni z ziemniakami zajął I miejsce w kategorii “Produkty pochodzenia roślinnego  – produkty zbożowe”. Nagrodzony chleb został upieczony przez Janinę Ulrich, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Zrębicach. Za wygraną pani Janina otrzymała  dyplomy i upominek  od  Przewodniczącej Kapituły Krajowej konkursu, Izabelli Byszewskiej, Członka Zarządu Województwa Śląskiego, Kazimierza Karolczyka oraz Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Marka Dziubka – współorganizatora konkursu.

Na tym jednak nie koniec sukcesów. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, Bernadetta  Niemczyk i członkini Koła,  Edwarda Muskalska  za olsztyńskie oponki serowe otrzymały dyplom uznania od Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz nagrodę rzeczową od organizatorów konkursu.

Odbywający się konkurs jest szansą na podtrzymywanie tradycji kulinarnej i ocalenie od zapomnienia “kulinarnych perełek” regionu, które mają szansę na dołączenie do grona zarejestrowanych na Liście Produktów Tradycyjnych województwa Śląskiego.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy powiatu częstochowskiego są zadowoleni z pracy swoich gospodarzy gminnych. Kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie? Głosujcie!

Zabawa trwa do 30 kwietnia. Wręczenie statuetek dla najlepszych włodarzy nastąpi podczas kolejnej edycji Targów Motoryzacyjnych (2.06.-3.06.).

Który z gospodarzy gminnych Waszym zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły