Zwycięstwo Rakowa ze spadającym do II ligi Ruchem Chorzów

10.05.2018

Piłkarze częstochowskiego Rakowa pokonali w środę, 9 maja przed własną publicznością 2:1 Ruch. Mecz został zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku i odbył się bez udziału kibiców drużyny przyjezdnej.

Nie od dziś wiadomo, że kibice obu drużyn są wrogo do siebie nastawieni. Dali temu upust podczas zeszłorocznego meczu w Chorzowie. Wówczas pseudokibice Rakowa zdemolowali sektor gości.

W związku z tym prezydent Częstochowy w myśl zaleceń Komendy Miejskiej Policji wydał decyzję o zakwalifikowaniu środowego meczu jako imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Bilety nie były sprzedawane kibicom Ruchu mieszkającym w Chorzowie, a także Myszkowie, Krakowie i Łodzi.

Zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Drużyna z Chorzowa w rundzie wiosennej wygrała tylko jedno spotkanie i miała już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie w I lidze.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Rakowa. W 5. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkował w pole karneDariusz Formella. Najpierw piłka odbiła się o poprzeczki, a następnie głową skierował ją do siatki Artem Rakhmanov. W 22. minucie było 2:0. Prowadzenie podwyższył mocnym uderzeniem Jose Embalo. Choć zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie częstochowianie mieli okazje do strzelenia kolejnych bramek, udało się to gościom. W 77. minucie w jednym z niewielu ataków Ruchu w polu karnym znalazł się Mateusz Hołownia, który pokonał Mateusza Lisa.

Częstochowianie zainkasowali trzy punkty i z dorobkiem 46 punktów zajmują 7. miejsce. Kolejny mecz zagrają na wyjeździe w poniedziałek, 14 maja z sąsiadującym w tabeli GKS-em Tychy.

RKS Raków Częstochowa – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

Składy:
RKS Raków: Lis – Góra, Niewulis, Rakhmanov, Mondek, Figiel, Łabojko, Malinowski, Formella (66. Tomalski), Szczepański (83. Łabojko), Embalo (75. Czerkas).

Ruch Chorzów: Bankov – Komarnicki, Hołownia, Markovic (62. Sikora), Majewski, Urbańczyk, Kulejewski, Corbelini, Trojak (66. Małkowski), Bogusz (Walski), Kowalski.