12.02.2018

13-latek poszedł na lodowisko. Wrócił pijany

Do myszkowskiego szpitala trafił pijany 13-latek z Woźnik. Nastolatek twierdził, że idzie na lodowisko. Po kilku godzinach wrócił kompletnie pijany – miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich wyjaśniają okoliczności zaistniałej sytuacji.

Komisariatu w Woźnikach zostali poinformowani o 13-latku, który w stanie upojenia alkoholowego trafił do myszkowskiego szpitala. Po przyjęciu zgłoszenia, mundurowi natychmiast udali się do miejsca zamieszkania chłopca. Z wstępnych ustaleń wynika, że 13-latek powiedział najbliższym, że idzie na lodowisko znajdujące się na boisku przy szkole podstawowej. Po kilku godzinach przyprowadzili go do domu jego koledzy. Kompletnie pijany chłopak trafił do szpitala. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich ustalają, kto młodemu człowiekowi udostępnił alkohol i z kim go spożywał.

WAŻNE!!

Choć obowiązek reagowania na próby nabycia i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie spoczywa na wszystkich dorosłych, szczególnie odpowiedzialne zadanie stoi przed sprzedawcami, jako osobami, od których decyzji bezpośrednio zależy, czy alkohol trafi w ręce młodego człowieka. Sprzedawcy i właściciele sklepów mogą ponieść poważne konsekwencje. Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi grzywna, a jej maksymalna wysokość wynosi 5 tys. zł. Kolejna to utrata koncesji na handel wyrobami alkoholowymi. Jeśli sąd uzna, że doszło do rozpijania małoletniego, to osoba za to odpowiedzialna może spędzić w więzieniu nawet dwa lata.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły