26.01.2018

1859 zarzutów dla oszusta internetowego!

Osiem lat za kratkami może spędzić 39-latek podejrzany o oszustwa. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu… 1859 zarzutów!

Policjanci z Myszkowa zakończyli trwające ponad rok czynności w sprawie internetowego oszusta. – W listopadzie 2016 r. policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku 39-letniego oszusta podczas transakcji w jednym z urzędów pocztowych w Częstochowie. Wtedy, na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt – przypomina st. asp. Barbara Poznańska, oficer prasowy myszkowskich policjantów.

W tym czasie policjanci ustalili, że oszust działał od 2014 roku na terenie całego kraju. Za pośrednictwem internetu oferował do sprzedaży środki antykoncepcyjne. Osoby, które zawarły transakcję, otrzymywały zamiast leków np. pocięte kartki papieru i inne bezwartościowe rzeczy. Działając tą metodą mężczyzna – w ciągu dwóch lat – oszukał blisko 2 tys. osób.

Żmudna praca śledczych nad trwającym ponad rok dochodzeniem, pozwoliła zgromadzić materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mu 1859 zarzutów. Śledczy oszacowali, że na “lewym procederze” 39-latek zarobił prawie 162.tys. zł. Do więzienia może trafić na 8 lat.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły