2. miejsce zawodników Rugby Club Częstochowa na inaugurację sezonu

04.09.2023

2. miejsce zawodników Rugby Club Częstochowa na inaugurację sezonu

W sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się “Romont turniej Polskiej Ligi Rugby7”. Wzięło w nim udział 5 ekip. Poza gospodarzami – Rugby Club Częstochowa, były to drużyny – PG Ogniwo Sopot, Rugby Biesal, Czarni Bytom oraz Juvenia Kraków. Nasi zawodnicy zajęli na nim 2. miejsce.

Turniej rozegrano systemem “każdy z każdym”. W pierwszym meczu RCC podejmowało PG Ogniow Sopot. Mecz był pełen zwrotów akcji w postaci zmian drużyny na prowadzeniu. Ostatecznie to naszym zawodnikom udało się zwyciężyć 24:17.

Kolejnym przeciwnikiem RCC w turnieju była drużyna Czarnych Bytom. Nasi rugbiści szybko wyszli na prowadzenie i konsekwentnie zwiększali przewagę nad rywalami. W ostatnich minutach trener Nowak wpuścił na plac gry całą ławkę rezerwowych i wówczas Bytomianie zdobyli dwa przyłożenia, które jednak nie wpłynęły na końcowy rezultat i zwycięstwo częstochowian 33:15.

W trzecim meczu stawiliśmy czoła drużynie Rugby Biesal. Był to prawdziwy pokaz siły naszej ekipy, który zakończył się wysoką wygraną 44:12.

W ostatnim spotkaniu starliśmy się z Juvenią Kraków. Niestety bardzo dobra gra drużyny z małopolski połączona ze zbyt dużą ilością błędów indywidualnych po naszej stronie sprawiła, że po raz pierwszy w tym turnieju zaznaliśmy smaku porażki, przegrywając aż 5:43.

Drugie miejsce dobrze odzwierciedla naszą postawę w tym turnieju. Zagraliśmy całkiem dobre mecze i mimo, że traciliśmy przyłożenia to naprawdę dużo punktowaliśmy a to pozwoliło odnieść 3 zwycięstwa. Cieszy nas szczególnie to, że potrafiliśmy wykorzystać przygotowywane na treningach stałe fragmenty gry. “Finał” z Juvenią Kraków pozostawił lekki niedosyt, ale była jednocześnie świetna lekcja na przyszłość. Skupiamy się teraz na treningach i szykujemy do kolejnych występów w rundzie jesiennej – podsumował turniej grający trener RCC Mateusz Nowak.

Skład RCC: Jan Cygan, Dawid Dróżdż, Adam Garus, Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Michał Nawrot, Mateusz Nowak, Marcel Puczka, Mateusz Pułtorak, Łukasz Stefański, Patryk Weżgowiec, Jakub Wiewióra.

Wyniki meczów:

PG Ogniwo Sopot 17:24 RC Częstochowa (punkty dla RCC: Krzypkowski 9pkt. – 1P, 2pd; Dróżdż 5pkt. – 1P; Garus 5pkt. – 1P; Nowak 5pkt. – 1P)

Rugby Biesal 5:33 Juvenia Kraków

Czarni Bytom 15:33 RC Częstochowa (Krzypkowski 13pkt. – 1P, 4pd; Nowak 10pkt. – 2P; Cygan 5pkt. – 1P; Dróżdż 5pkt. – 1P)

PG Ogniwo Sopot 7:17 Rugby Biesal

Juvenia Kraków 60:7 Czarni Bytom

RC Częstochowa 44:12 Rugby Biesal (Krzypkowski 19pkt. – 3P; 2pd; Pułtorak 10pkt. – 2P; Garus 5pkt. – 1P; Nowak 5pkt. – 1P; Karne przyłożenie – 7pkt.)

Czarni Bytom 14:43 PG Ogniwo Sopot

RC Częstochowa 5:43 Juvenia Kraków (Krzypkowski 5pkt. – 1P)

Rugby Biesal 38:7 Czarni Bytom

Juvenia Kraków 35:17 PG Ogniow Sopot

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Juvenia Kraków

2. RC Częstochowa

3. Rugby Biesal

4. PG Ogniwo Sopot

5. Czarni Bytom

Partnerzy turnieju:

– Romont

– Województwo Śląskie

– Miasto Częstochowa

– Niebieski Lis

– MegaPizza

– MPK w Częstochowie

Turniej był dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

  • materiał prasowy RCC
Najnowsze artykuły