21-latka straciła prawo jazdy

12.12.2018

21-latka straciła prawo jazdy

21-latka, która w terenie zabudowanym w Wąsoszu Górnym jechała z prędkością  104 km/h, straciła już prawo jazdy. Młoda kobieta została zatrzymana przez policjantów z kłobuckiej drogówki.

Policjanci z drogówki kilkukrotnie kontrolowali prędkość na ulicy Zamojskiego w Wąsoszu Górnym. To właśnie tam mundurowi zauważyli poruszającego się z dużą prędkością citroena. Siedząca za kierownicą 21-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego jechała 104 km/h. Kobieta została ukarana wysokim mandatem, a na jej “konto” dopisano również 10 punktów karnych. Poza tym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Odzyska je dopiero za 3 miesiące.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci wykorzystywali laserowe urządzenie pomiarowe TruCam LTI 20/20. Jedną z jego zalet jest fakt, iż podczas pomiaru prędkości, wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości, co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru. TruCam może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły