400 działek dilerskich narkotyków. Grozi im do 10 lat więzienia

16.11.2022

400 działek dilerskich narkotyków. Grozi im do 10 lat więzienia

Mundurowi z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 2 mężczyzn w sprawie posiadania narkotyków. Zabezpieczyli łącznie ponad 400 działek dilerskich. Prokuratura objęła podejrzanych 28-latka i 30-latka policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

,,W ubiegłym tygodniu operacyjni z „jedynki” uzyskali informację, że mieszkaniec Częstochowy ma posiadać znaczną ilość narkotyków, którą chce wprowadzić na rynek. 10 listopada potwierdzili swoje ustalenia. W miejscu zamieszkania 28-latka, na terenie Częstochowy, kryminalni znaleźli ponad 300 działek dilerskich metamfetaminy, 19 tabletek ekstazy, prawie 10 działek marihuany oraz wagę i prawie 500 sztuk woreczków foliowych. 28-latek usłyszał już zarzut i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem” – informuje KPP w Częstochowie.

Policjanci z Komisariatu I wylegitymowali młodego mężczyznę. Podejrzewali, że posiada przy sobie środki odurzające. Założenia potwierdziły się. 30-letni mężczyzna miał przy sobie prawie 100 działek dilerskich białego proszku i działkę zielonego suszu. Wstępne badania wykazały, że to amfetamina i marihuana.

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły