43 nowe wozy strażackie dla OSP z regionu

13.05.2019

43 nowe wozy strażackie dla OSP z regionu

Do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego województwa trafią nowe pojazdy o łącznej wartości 30 760 000 zł.

Zakup został częściowo sfinansowany przez samorządy. Wsparcia finansowego udzielili także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które to jednostki przeznaczyły łącznie na ten cel 15 550 000 zł. Promesy na dofinansowanie do zakupu sprzętu otrzymali z rąk wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego i komendanta głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego prezesi 43 jednostek OSP oraz przedstawiciele samorządów, w których działają. W uroczystości uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, który pogratulował nowego sprzętu oraz podziękował strażakom za ich ciężką, codzienną pracę i poświęcenie dla dobra mieszkańców naszego regionu.

Nowe wozy trafią do powiatów: będzińskiego, bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, częstochowskiego, gliwickiego, kłobuckiego, mikołowskiego, myszkowskiego, pszczyńskiego, rybnickiego, tarnogórskiego, wodzisławskiego, zawierciańskiego, żywieckiego, a także do Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Raciborza i Siemianowic Śląskich.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły